Pewność Siebie

1. Tyle Wam życzę pewności siebie, a parę osób pyta się mnie jak ja to robię.

Nie wszystko dostałam w pakiecie, są rzeczy nad którymi pracowałam lub zwyczajnie nauczyłam się od lepszych od siebie, czy na studiach (jestem psychologiem). Przedstawię Ci kilka bardzo prostych( a może właśnie dlatego trudnych?) zasad, dzieki którym zyje się łatwiej.1.Pozycja mocy – pierwszy raz o niej przeczytałam w książce Anthonego Robbinsa ,,Twoja moc bez granic”. Dla każdego z Was logicznym jest, iz osoba zgarbiona kojarzy się z nieszczęśliwą, zaś wyprostowana z pewną siebie. Ale jest w tym cos więcej. Twoja postawa wpływa na Twoje samopoczucie! Spróbuj się wyprostować, mówić pewnym tonem, chodzić sprężystym krokiem. Jak się czujesz?
Nasza psychika wpływa na fizjologię, a fizjologia na psychikę. Złe samopoczucie jest zaprzeczeniem owej postawy, zatem w końcu wygrasz.

2. To co jest Twoją zaleta a co wadą, zależy od Ciebie.

Nigdy nie zapomnę jak moja koleżanka mi opowiadała jak podrywał ja w pubie typ, którego sprawiała. Ten w końcu zrezygnowany, oświadczył jej uprzejmie ze ma ,,wielka dupę”. Cóż, ona mu odpowiedziała: ,,właśnie dlatego się podobam”:)

3. Kobiety ciągle narzekają, są bardzo niezadowolone (w większości) z tego jak wyglądają.

Nawet jeśli jeszcze w to nie wierzysz, mów o sobie dobrze. Zacznij przed lustrem, potem przy kimś (oczywiście nie nawijaj ciągle:D). Ja kiedyś powiedziałam na głos przy pewnej grupie towarzyskiej, ze uważam siebie za piękną, owszem zapadła sroga cisza. No bo jak ktoś śmie tak dobrze o sobie myśleć, gdy wszyscy narzekają?!

4.Przyznawaj się do tremy, wstydu.

Kiedyś przed wystąpieniem zaczęłam się mocno stresować i jąkać:D Wzięłam wdech, wydech, wdech, wydech I przyznałam przed wszystkimi ze się stresuje, wyśmiewając przejęzyczenie. Uwierz, ogromny ciężar spadł mi z barków:) Moim zdaniem dobra opcja jak zawstydza Cię facet na randce – większość i tak pomyśli ze robisz sobie jaja:D

5. Zastanów się co powinnaś zrobić, jednak wizja tego Cię przeraza.

Strach zwykle ma największe oczy, zanim wejdziemy w sytuację stresową. Tutaj nasza wyobraźnia dopisze takie scenariusze, ze powstała nawet teoria iz nasze negatywne wizje w sytuacji stresującej maja szanse spełnienia tylko w 10%.
Chociaż mi z komputerem czy projektorem zawsze się coś dzieje przed prezentacją:D(samospełniające się proroctwo?:)

6. Ucz się cały czas dziedziny, w której chcesz być specem.

7. Będąc na stażu w szpitalu psychiatrycznym miałam zrobić diagnozę pacjentce dwubiegunowej,

która sama miała podobne wykształcenie i wiedziała ze jestem nowa. Miałam poczucie ze mam za mało kompetencji aby to zrobić. Wtedy usłyszałam słowa od starszej koleżanki ,, skoro znajdujesz się w tym pokoju, oznacza ze masz WSZYSTKIE predyspozycje aby tu być”. To były bardzo ważne słowa, bo ile razy miałam taka ofertę współpracy,ze aż się czułam niewystarczająco dobra?!
Od tej pory wierze ze spotyka mnie tylko to, co dla mnie jest wykonalne to na najwyższym poziomie:)

8. Postrzegaj siebie jako zwycięzcę, wizualizuj sukces:)

Przed podjęciem wyzwania zawsze wyobrażam sobie siebie, jak już wszystko się udało!

Zastosujesz? Podoba się? Chcesz komuś pokazać wpis?
Polub, Udostepnij<3
Wesołych!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *